Kostić asistencijom omogućio saigraču prazan gol, ali od majstora Obamejanga nema odbrane (VIDEO)

Srpski fudbaler je u 40. minutu spojio sa golom svog igrača, ali je njegova ekipa poražena na gostovanju ''Milionerima''

• 1

Borusija Dortmund je savladala Štutgart na svom terenu u 14. kolu Bundeslige čime je nastavila poteru za prvoplasiranim Bajernom, koji Milionerima sada beži osam bodova.

Svih 90 minuta je u dresu Štutgarta odigrao srpski fudbaler Filip Kostić, koji se istakao i odličnom asistencijom za jedini gol svoje ekipe, ali to nije bilo dovoljno za trijumf na Signal Iduna parku.

Dortmund je brzo poveo golom Kastra već u 3. minutu, kada je dobro reagovao nakon odbrane golmana Štutgarta, pa je odbitak prosledio glavom u mrežu.

Do 19. minuta već je bilo 2:0, a strelac je bio Obamejang. Najbolji strelac Milionera je iskoristio asitenciju Kastra i majstorskim lobom povećao prednost svoje ekipe.

Štutgart je u 40. minutu vratio nadu da mogu neporaženi da se vrate iz Dortmunda, pošto je Didavi iskoristio asistenciju Kostića, koji mu je poslao loptu kao na tacni. Na Didaviju je bilo samo da prosledi loptu u praznu mrežu.

Nada je ipak iščezla u 65. minutu, kada je Nidermajer dao autogol. Štoper ''Švaba'' je loše reagovao posle centaršuta fudbalera Dortmunda sa leve strane i prosledio je loptu u svoju mrežu.

U nadoknadi vremena Obamejang je postigao još jedan sjajan gol kada je posle solo prodora i nekoliko lepih driblinga demonstrirao brzinu i brutalnu završnicu pred golom za konačan rezultat.