Jokić dvocifren za 23 minuta, ali ova dva alej-upa nije mogao da zaustavi (VIDEO)

Srpski as ubacio 13 poena u porazu Denvera od Pelikana rezultatom 130:125

• 1

Nikola Jokić iza sebe ima još jednu dobru partiju u NBA ligi, ali njegov denver nije uspeo da pobedi Nju Orlenas. U utakmici koja je obilovala velikim brojem poena, gosti su slavili rezultatom 130:125.

Srpski centar je za 23 minuta ubacio 13 poena, imao tri skoka i dve asistencije, dok u odbrani nije mogao da reaguje na dva alej-upa Pelikana koja su išla baš preko Jokića.

Domaćine je srušio Entoni Dejvis koji pre meča nije znao ni da li će igrati zbog bolesti. Ubacio je 27 poena, uz šest skokova, s tim da je 19 ubacio u prvoj četvrtini. Dejvisu je toliko bilo loše da je primio četiri injekcije - dve pre meča i dve posle prve četvrtine.

- Bili smo srećni što smo uspeli da ga osposobimo. Igrao je odlično, imao sjajan početak i sjajan finiš. Nismo očekivali da ćemo uspeti da ga vratimo, ali je Dejvis ponovo izašao na parket i odigrao ključnu ulogu u pobedi - rekao je njegov saigrač Erik Gordon.

Sa Dejvisom na terenu poslednjih osam minuta, Nju Orleans je napravio seriju 19-10. To je bilo dovoljno za trijumf. Pratili su ga Holidej i Evans sa 21 poenom, dok je pomenuti Gordon ubacio 20.

Vil Barton je imao sjajno veče u redovima domaćeg tima. Ubacio je 32 poena i imao 10 skokova. Farid je brojao do 21, Galinari zabeležio 18, a Foj 15 poena. Bivši centra Partizana Žofri Lovernj imao je samo pet poena.