Valensija pobedila - pašće sneg u Španiji! Goleada u Madridu pripala Realu!

Kraljevski klub savladao Atletik iz Bilbaa rezultatom 4:2, uz dva gola Portugalca, dok je Valensija došla do prve pobede u ligi od kako je ekipu preuzeo Geri Nevil

• 1

Goleada na Santjago Bernabeu u prvom poluvremenu mogla je da bude u potpunosti zaboravljena da napadači Reala i Bilbaa nisu proradili i u finišu meča.

Četiri pogotka u prvih i dva u drugih 45 minuta za pobedu Reala rezultatom 4:2 (3:1), iako su poslednjih 10 minuta imali igrača manje.

Kristijano Ronaldo je već u 3. minutu iskoristio asistenciju benzeme, ali je Eraso u 10. izjednačio na 1:1. Dugo je na semaforu stajao ovaj rezultat. tačnije sve do 37. minuta kada je Hames zatresa mrežu, a nedugo zatim i Kros je bio precizan u 45. minutu.

Dosadno drugo poluvreme najpre je prekinuo Varan faulom za drugi žuti karton u 83. minutu, da bi Ronaldo u 87. povisio na 4:1 i zatim mahnuo ka loži stadiona u kojoj su se načazili njegova majka i sin. Da to ne bude konačan rezultat pobrinuo se Elustondo golom glavom u 90. minutu.

U nastavku subotnjeg programa mogli smo da vidimo prvi trijum Gerija Nevila u Primeri od kako je došao na klupu Valensije. Slepi miševi su pobedili Espanjol sa 2:1, posle preokreta, jer je ekipa iz Barselone povela u 52. minutu golom Duartea.

Ipak, Negredo je u 71. minutu izjednačio, a samo pet minuta kasnije Čerišev je postigao gol za pobedu.