≫

Prvi kiks Bajerna, ali Dortmund to nije iskoristio (VIDEO)

Bavarci remizirali sa Kelnom na svom terenu u 6. kolu Bundeslige

• 0

Fudbaleri Bajerna iz Minhena doživeli su prvi kiks u Bundesligi, pošto su na svom terenu remizirali sa Kelnom (1:1). Ipak, to nije iskoristio njihov najveći konkurent Borusija Dortmund, koja je poražena na gostovanju Leverkuzenu sa 2:0.

''Farmaceuti'' su poveli u 10, minutu golom Mehmedija, posle kornera, kada se sjajno snašao u kaznenom prostoru i visoko skočio i zakucao loptu u mrežu Milionera.

Konačan rezultat postavio je Čičarito Ernandez posle kontre koju je povukao Čalhanoglu, koji je bio asistent i kod prvog gola.

Bajern i pored kiksa uvećao prednost u odnosu na Dortmund. Džošua Kimih je postigao novi gol, pošto se u 40. minutu sjajno snašao pred golom Jarčeva i na centaršut Benjata glavom zatresao mrežu gostiju.

Ipak, Keln je pokazao da nije slučajno u vrhu tabele i nije se predavao, pa je u 2. poluvremenu došao do izjednačenja preko Modesta u 63. minutu na centaršut Risea.

Sjajno je postavio nogu koju je podigao skoro do glave i akrobatskim potezom matirao Nojera.

Herta je sa dva gola Ibiševića slavila sa 2:0 protiv Hamburga i tako stigla na čak drugo mesto, pošto Dortmund još uvek nije odigrao svoj meč.

Frajburg je golom Grifoa u 4. minutu rešio meč protiv Ajntrahta, za koji je ceo meč na klupi proveo Mijat Gaćinović.

Hofenhajm je jedini tim koji je u subotnjem programu uspeo da dođe do pobede, pošto je savladao Ingolštat sa 2:1.