Rusi ispali sa Kupa konfederacija, a Portugalci se igrali: Ronaldo sa penala, a novi Ronaldo je oduševio svet svojim golom! (VIDEO)

Imamo i prve polufinaliste takmičenja u Rusiji

• 3

Fudbaleri Portugalije i Meksika plasirali su u polufinale Kupa konfederacija pobedama u poslednjem kolu grupe A.

Portuglaci su savladali Novi Zeland rezultatom 4:0.

Iako se spekulisalo da će selektor Fernando Santoš odmoriti Kristijana Ronalda, ova gol mašina ne prestaje sa onim što najbolje ume.

Ronaldo je doveo u vođstvo svoju ekipu pogotkom sa penala u 33. minutu, što mu je ukupno 56 pogodak ove sezone, računajući Real Madrid i reprezentaciju.

Konkretno, kada je u pitanju nacionalni tim, Ronaldo je stigao do brojke od ukupno 75 golova.

Vođstvo je povisio u 37. minutu Barnardo Silva, da bi se u drugom poluvremenu upisao novi igrač Milan Andre Silva fenomenalnom solo akcijom. Konačan rezultat pred sam kraj postavio je Nani.

Rusija je pošteno razočarala svoje navijače, pošto je izgubila od Meksika rezultatom 2:1.

Domaćini Kupa su poveli pogotkom Samedova u 25. minutu, ali su dozvolili preokret - već posle pet minuta je izjednačio Arauho, a Lozano je u 52. minutu iskoristio neverovatnu grešku iskusnog golmana Igora Akinfejeva, i doneo pobedu "sombrerosima".

Uz to su Rusi ostali nekoliko minuta kasnije sa desetoricom na terenu zbog drugog žutog kartona Žirkova.

U nedelju se igraju poslednji mečevi B grupe: Čile - Australija i Nemačka - Kamerun.