Kavani može i bez Nejmara: Urugvajac pokazao ko je gazda u ekipi! (VIDEO)

• 4

Pari Sen Žermen može već sada da se proglasi šampionom Francuske, a ostali neka se poređaju kako im je volja.

Jednostavno, "sveci" su za klasu bolji od svakog rivala i to potvrđuju iz kola u kolo.

U prvoj utakmici 11. runde, i bez suspendovanog Nejmara, Parižani su bili prejaki za Nicu (3:0) uz dva gola prvog strelca ekipe Edinsona Kavanija.

Ekipa Unaja Emerija tako je "zacementirala" lidersku poziciju sa sedam bodova više, istina i uz meč više od Monaka, a devet od Nanta koji takođe tek treba da odigra svoj meč.

Na "Parku Prinčeva" Kavani je "načeo" goste sa Azurne obale već u 5. minutu kada je spretno reagovao na asistenciju Di Marije i glavom zahvatio loptu koja je završila u mreži.

Urugvajac je duplirao prednost na isteku pola sata igre kada je ponovo nadmudrio čuvare, bio i brži i spretniji od poslednje linije, a onda i od golmana gostiju, koga je rutinirano savladao plasiravši loptu u gol sa dva-tri metra.

Jasno je svima na stadionu u tom trenutku bilo da gostima nema spasa.

Do kraja, Parižani su još jednim golom, tačnije autogolom Dantea, potvrdili trijumf.