≫

Radnički kasno upalio, Makabi rutinski otišao dalje: Častan oproštaj Nišlija od Evrope (VIDEO)

Zanimljiv meč na "Čairu", dva gola Stanisavljevića stigla kada je treće kolo bilo daleko...

• 3

Radnički Niš je prvi srpski klub koj je eliminisan iz evropskih kvalifikacija ove sezone.

Zvezda, Partizan i Spartak su prošli dalje u treće kolo svojih takmičenja, ne i Nišlije, koje su u revanšu na "Čairu" odigrale 2:2 sa Makabijem iz Tel- Aviva što je bilo nedovoljno za prolaz posle poraza u gostima do 0:2.

Oba gola za tim Nenada Lalatovića postigao je Aleksandar Stanisavljević.

Bilo je to, ipak, kasno "buđenje" Nišlija posle dva pogotka Izraelaca, od kojih je prvi stigao kao posledica neopreznosti Pankova kada je, u želji da oduzme loptu, istu poslao u svoj gol, dok je drugi bio suvo majstorstvo momka po imenu Eliran Atar.

Pomenuti je u 38. minutu solo akcijom sa nekoliko brzih "biciklica" na malom prostoru "izlomio" čuvara, a potom poslao hirurški precizan udarac u dalji ugao gola Mladena Živkovića.

Bio je to trenutak kada je dvomeč "ubijen", ali igrači Radničkog nisu klonuli duhom, štaviše, odgovorili su ekspresno i stigli do 2:1 golom Stanisavljevića pred poluvreme.

U nastavku, bilo je mnogo uzbuđenja, Rajković je imao nekoliko zaista dobrih intervencija na golu Makabija, ali ponovo nije mogao ništa kada je Stanisavljević "opalio" onako kako to on ume, uz malo sreće doduše, loptu je od stative poslao u mrežu za 2:2 i radost Nišlija, koji su se ponadali i pobedi u tom trenutku.

U naletu su bile Nišlije, sa mnogo elana su krenuli igrači Radničkog po pobedu, međutim u nekoliko situacija se nisu snašli, ima tu i nedostatka rutine u ovakvim mečevima, ali, sve u svemu, pamti se častan oproštaj "Reala sa nišave" od Evrope u koju su se vratili posle 35 godina.