≫

Mučenje Juventusa u Veroni: Tesna pobeda Ronalda protiv "srpskih" Letećih magaraca! (FOTO) (VIDEO)

Ronalda debi u dresu Juventusa neće pamtiti po blistavoj partiji ali hoće po pobedi

• 5

Fudbaleri Juventusa  na gostovanju u Veroni pobedili su Kjevo sa 3:2 u okviru 1. kola Serije A.

>>> Markisio napustio Juventus posle 25 godina!

Prvo gostovanje šampiona italijanske Serije A dalo je pobednika tek u nadoknadi vremena i to posle potpunog preokreta.

Početak susreta nagovestio je totalnu dominaciju Stare dame jer je Kedira već u 3. minutu posle slobodnog udarca i asistencije Kijelinija zatresao mrežu Kjeva. Ipak, Leteći magarci strpljivo su se branili i čekali svoju šansu, pa je tako pred kraj prvog dela igre Stepinski poravnao rezultat.

Fudbaleri Juventusa proslavljaju vodeći pogodak; Foto: Tanjug/AP

Po dolasku sa odmora Juventus je napadao svim silama, ali je jedan momenat nepažnje u kaznenom prostoru u 56. minutu rezultovao penalom koji je rutinski realizovao Đakerini. Utisak je da je upravo taj gol potpuno "upalio mašinu" Ronalda i drugova koji su od tog momenta zaigrali još ofanzivnije.

Kjevo se branio koliko je mogao ali je odbrana popustila petnaest minuta pre kraja meča. Bonući je uputio loptu ka golu, ona se odbila od Banija i ušla u gol. Do kraja, viđena je potpuna inicijativa gostiju i opsada gola Kjeva.

Najzanimljivija situacija dogodila se pred sam kraj meča. Posle kontakta Ronalda i Sorentina. Golman domaće ekipe ostao je da leži na terenu bez svesti, otvorio se prostor Mandžukiću koji je postigao gol koji je posle pregledanog snimka poništen zbog prekršaja.

Ipak, Kada se pomislilo da će se ovaj susret završiti bez pobednka dvadesetčetvorogodišnji reprezentativac Italije Bernandeski "ukrao" je slavu Ronaldu kada je u nadoknadi vremena postigao tri boda vredan gol za pobedu Juventusa.

Za ekipu Kjeva od prvog minuta su bili srpski internacionalci Tomović i Radovanović. Od 66. minuta u igru je ušao i srpski napadač Filip Đorđević.