Voša spornim penalom zaustavila Partizan i obradovala Zvezdu (VIDEO)

Iako su imali igrača manje od 12 pa sve do 90. minuta Novosađani uspeli da ostanu neporaženi u Humskoj golom Milinković-Savića sa bele tačke u nadoknadi vremena

Šok u Humskoj! Golom Sergeja Milinkovića-Savića iz penala u nadoknadi vremena Vojvodina je uspela da ostane neporažena protiv Partizana koji je poveo prvim pogotkom Milana Obradovića u sezoni u 57. minutu - 1:1 (0:0).

Međutim, dosta bure dići će se posle odluke sudije da pokaže na belu tačku, jer se u prvi mah činilo da je faul bio izvan kazenog prostora. Treba pomenuti i to da su gosti od 12. minuta igrali bez isključenog Nastića, ali je i Partizan meč završio sa desetoricom, jer je Trajković dobio drugi žuti za pomenuti prekršaj nad Gaćinovićem i penal. Zanimljivo, ovo je prvi remi dva tima još od decembra 2008. godine kada je na Karađorđu bilo 1:1.

Osim što su i treći meč za redom ostali neporaženi protiv Partizana, fudbaleri Vojvodine su i te kako pomogli Crvenoj zvezdi koja je nešto ranije slavila u Subotici rezultatom 2:1 i sada ima tri boda prednosni u odnosu na crno-bele.

Prvi put od početka sezone trener Partizana je imao kompletan tim na raspolaganju, ali to na kraju nije uspeo da iskoristi. Crno-beli se nisu videli na terenu prvih 45 minuta. Štaviše, Vojvodina je bila bolja iako su igrali sa igračem manje. Mogli su gosti već u 3. minutu preko Alivodića da zatresu mrežu Lukača, ali je šutirao pored gola sa pet metara. Golman crno-belih je bio junak sredinom prvog poluvremena kada je ''jedan na jedan'' odbranio udarac Gaćinovića.

Partizan je do svoje igre došao tek u finišu poluvremena kada su imali dve prilike. Najpre Volkov, a zatim i Lazović. Upravo ta igra iz finiša prvih 45 minuta je bila formula za drugo poluvreme kada su na teren ušli i Luka i slavljenik Ilić. Podsetimo, kapiten Partizana je golom protiv OFK postao najbolji strelac u istoriji kluba, a neposredno pred meč sa Vojvodinom dobio je poklon od rukovodstva.

Njihov ulazak dosta je promenio u igri Partizana, a kruna bolje igre usledila je u pomenutom 57. minutu kada je Obradović postigao svoj prvi gol u crno-belom dresu. Samo četiri minuta kasnije sreća je pogledala crno-bele, jer je šut Poletanovića umalo slomio prečku, ali se lopta od zemlje, ipak, odbila u teren, a ne u gol.

Nedugo zatim, crno-beli su primirili igru i osim žutih kartona, kojih je bilo 11, ništa značajnije se nije događalo do 79. minuta kada je Milinković-Savić pokušao glavom da pripreti Lukaču. Isti igrač je i u 85. minutu bio najbliži golu, međutim njegov šut je ukrotio Lukač posle čega je lopta otišla u korner.

To kao da je nagoveštavalo dramu u finišu meča. Partizan je konfuzno igrao, takoreći bio je uplašen što su gosti uspeli da iskoriste u 90. minutu kada je Milinković-Savić realizovao pomenuti penal i usporio crno-bele u trci za Zvezdom.

Partizan - Vojvodina 1:1

(Obradović 57 - Milinković Savić 90 pen)

Partizan: Lukač, Vulićević, Obradović, Trajković, Volkov, Živković , Brašanac (Ilić), Drinčić, Malbašić (Luka), Škuletić, Lazović (Marković).

Vojvodina: Žakula, Živković (Popara), Pekarić, Babić, Nastić (crveni karton), Radoja, Poletanović (Ivanić), Alivodić, Milinković- Savić, Gaćinović, Stojanović.