Novak se poigrao sa Istominom!

Srpski teniser je bez mnogo napora savladao Uzbekistanca i obezbedio prolaz među 16 najboljih na turniru u Dubaiju

• 2

Nakon jednomesečne pauze Novak Đoković se vratio na veliku scenu na turniru “Dubai  Tenis Čempionšips”. Drugi teniser na svetu je bez mnogo muke savladao Denisa Istomina 2:0 i plasirao se i treće kolo.

Prvi meč od poraza u četvrtfinalu Australijan Opena Đoković je započeo u sporom ritmu, ali je već u trećem gemu uspeo da stigne do brejka. Pri rezultatu 3:1 na Istominov servis Đoković je imao brejk loptu i priliku da već tada reši set u svoju korist, ali nije uspeo da iskoristi šansu.

Ipak to ga nije omelo, pa je do kraja seta pri rezultatu 5:3 napravio još jedan brejk i osvojio prvi set!

Tri prilike za brejk u prvom gemu nastavka imao je Istomin, ali je Novak odbranio svoj servis. U drugom gemu na servis Uzbekistanca vodila se velika borba, a posle čak šest prilika za brejk srpski teniser je uspeo da oduzme servis Istominu.

Ovo mu je dalo sigurnost i na servisu pa je lako dobijao svoje gemove, dok je i dalje mučio uzbekistanskog tenisera na svaki njegov servis. Međutim, došlo je do opuštanja kod Đokovića u sedmom gemu na njegov servis, ali posle nekoliko izjednačenja i jedne brejk lopte za Istomina, srpski teniser dobija ovaj gem za vođstvo od 5:2 u drugom setu.

Prepustio je sledeći gem protivniku srpski teniser da bi na svoj servis sjajnom igrom okončao ovaj meč i obezbedio plasman među 16 najboljih u Dubaiju.