≫

Dinamo Zagreb obezbedio proleće u Evropi posle 49 godina: Lopta se jedva videla po nezapamćenoj magli na Maksimiru (VIDEO)

Modri su slavili protiv Spartaka iz Trnave na svom terenu sa 3:1 i tako i matematički obezbedili plasman u nokaut fazu

• 4

Fudbaleri Dinama iz Zagreba obezbedili su proleće u Evropi i to posle samo 4. kola u grupi D Lige Evrope! Modri su došli do maksimalnih 12 bodova iz prva četiri kola, pošto su pobedili i Spartak iz Trnave na svom terenu sa 3:1.

Uslovi za igru bili su na ivici regularnosti, pošto je na Maksimiru bila neverovatno gusta magla, gde se lopta jedva videla. Golmani su bili na posebnim mukama, ali su se u takvim uslovima bolje snašli igrači domaće ekipe.

Amer Gojak je u 22. minutu petom zatresao mrežu slovačke ekipe i zapalio je Maksimir.

Samo nekoliko minuta kasnije bilo je 2:0, pošto je Andrej Kadlec postigao autogol, te je Dinamo bio sve bliži velikom uspehu.

Navijače je malo zabrinuo primljeni gol početkom drugog poluvremena, kada je Čanturišvili u 63. minutu zatresao mrežu Livakovića.

Ipak, sve dileme rešio je Mislav Oršić u 80. minutu, kada je postigao gol za 3:1 i postavio konačan rezultat.

Ovo je Dinamu prvo evropsko proleće posle 49 godina.

Salcburg, koji je Crvena zvezda izbacila u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona, imao je novu ubedljivu pobedu, pošto je sa 5:2 slavio na gostovanju Rozenborbu i nadomak je matematičkog obezbeđivanja prolaska u narednu rundu. To je moglo da bude već sada, ali je Seltik sa 2:1 slavio protiv Lajpciga, i ostavio i dalje matematičke šanse da Salcburg ne obezbedi proleće.