Siti i Liverpul već odmiču rivalima posle goleade na "Etihadu" i Barnliju (FOTO)

Građani upisali još jednu ubedljivu pobedu, čekaju nedelju na vrhu

• 2
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/Ap

Mančester siti "gazi" ove sezone u Premijer ligi, a novu ubedljivu pobedu četa Pepa Gvardiole upisala je na svom terenu protiv Brajtona - 4:0 (2:0).

Već u 2. minutu nagovešten je ovakav epilog, raspoloženi David Silva je servirao "zicer" De Brujneu, a ovaj podmetnuo kopačku za vođstvo i savršen početak domaćeg sastava.

Belgijanac je bio u elementu danas, ali slava ide na adresu Serhia Aguera, koji je izrežirao dva naredna gola Stija, za potpuni slom rivala.

Argentinac i sada već legenda kluba pogodio je za 2:0 u 42. minutu, na dodavanje De Brujnea, mada je sam odradio majstoriski posao pošto je primio loptu od saigrača: "lažnjakom" je isfintirao čuvare, a onda matirao golmana Brajtona - za perfektan kraj poluvremena.

Gostima nije bilo spasa, gotovo da se nije desio meč pod Pepom koji je posle 2:0 otišao u remi ili poraz, a Aguero je svoju vrhunsku partiju krunisao još jednim pogotkom, što je ujedno bio i najefektniji potez utakmice. Sa 16 metara gađao je Kun i poslao loptu pod prečku.

Briljirao je i David Silva, dve asistencije upisao je Španac, a njegova zamena Bernardo Silva takođe je razgalio navijače - i to samo minut pošto je ušao sa klupe.

Ni ovaj gol nije prošao bez sveprisutnog Aguera. I asistenciju je upisao najbolji igrač utakmice, a Portugalac pogodio i stavio tačku na ubedljivu, ali ne i najubedljiviju pobedu Sitija ove sezone.

Posle četiri odigrana meča Siti ima 10 bodova, bod više od Liverpula (meč manje) i tri od Lestera...

"Gazi" i Liverpul, koji je gostovao u Barnliju gde je u šampionskom maniru porukao domaći sastav - 3:0.

Salah ovog puta nije bio efikasan, imao je jednu asistenciju, a za trijumf koji je "Redse" vratio na prvo mesto bez poraza i remija, pobrinuli su se Vud autogolom, Mane, na kraju i firminu za četvrtu "trojku" ove sezone.