≫

Barsa klecala, pa potukla Inter uz magiju Suareza! Volej Urugvajca i nokaut za goste u 84. minutu

Katalonci preokretom do prve pobede u ligi šampiona

• 0
Barselona, Luis Suarez Foto: Tanjug/Ap

Barselona ne blista, ali ima majstore koji rešavaju kad je situacija "stani-pani". Nije to u sredu uveče bio Mesi, niti Grizman - šou je "ukrao" Luis Suarez sa dva gola u preokretu protiv Intera na "Kamp Nou", za "prvenac" Barse u Ligi šampiona u tekućoj sezoni - 2:1.

Prvi gol Urugvajca bio je fudbalska poezija: volej sa 16 metara, majstorski je poklopio loptu, ostavio malo šansi Handanoviću da sačuva mrežu.

Bila je to najava uragana Barselone protiv svakako odličnih "neroazura" čije partije pod Konteom deluju neuporedivo kvalitetnije nego ranijih godina, kada Lige šampiona nije bilo ni "na vidiku".

Ipak, očekuje Inter mnogo posla, pošto nakon dva kola imaju tek jedan osvojen bod, i to onaj teško osvojen protiv Slavije na svom terenu.

Strelac za goste bio je Lautaro Martinez, već u 3. minutu, posle kontre i precizne završnice, i odatle su gosti odolevali sve do 58. minuta i već opisanog pogotka Suareza za poravnanje.

Delovalo je da će Inter uspeti da se vrati kući sa bodom, ipak teško je bilo odupreti se napadačkom "trozupcu" Mesi, Grizman, Suarez, čiji je golgeterski potencijal, kada bi se merio u kiltonama eksploziva razorne moći, ekvivalentan atomskim bombama bačenih na Hirošimu i Nagasaki.

Treba odati priznanje "neroazurima za defanzivni učinak, ali nisu našli rešenje za Mesijevu asistenciju ka Suarezu, pre nego što je Urugvajac pogodio za trijumf.

APTOPIX Spain Soccer Champions League Foto: Tanjug/Ap