Defanzivci za pobedu Reala u Baskiji, Jović četvrti meč zaredom "zakucan" za klupu

Ramos i Karvahal pogađali za goste u pobedi od 2:1

• 16
FK Real Madrid Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Real Madrida pobedili su kao gosti Alaves 2:1 u 14. kolu Primere i zaseli na čelo tabele, tri boda ispred Barselona, uz meč više od Katalonaca.

Strelci za "Kraljevski klub" bili su Serhio Ramos i Dani Karvahal, a za Alaves Perez iz penala, a sva tri gola viđena su u kratkom razmaku u drugom poluvremenu.

Srpski fudaler Luka Jović i ovaj meč je, kao i tri prethodna na kojima je bio u protokolu, presedeo na klupi.

Zidan ga prethodno nije koristio protiv Pari Sen Žermena, Sosijedada i Galatasaraja, protiv Eibara je bio na poštedi, a poslednje minute upisao je protiv Betisa 2. novembra, kada je ušao umesto Benzeme.

FK Real Madrid, Alaves Serhio Ramos "glanca" kopačku tonija Krosa koji je asistirao kapitenu za prvi gol Foto: Tanjug/AP

Zidan u Vitoriji nije mogao da računa na povređenog Edena Azara, pa je uz Bejla i Benzemu Isko predvodio "navalu gostiju koja se nije proslavila u prvom poluvremenu završenom bez golova.

U nastavku, stalna inicijativa Reala je dala rezultat.

Krosu idu sve pohvale za ubačenu loptu na peterac, a poznato je da je to mesto gde se Ramos snalazi "kao riba u vodi". Podmetnuo je nogu kapiten gostiju, taman toliko da je preusmeri u mrežu Alavesa.

FK Real Madrid, Alaves Foto: Tanjug/AP

Ipak, desetak minuta kasnije Ramos nije bio na visini zadatka kada je išao da zagradi loptu u šesnaestercu Reala. Pragresivno je spustio ruku na igrača Alavesa, ovaj je pao, a sudija opravdano pokazao na penal.

Perez je sa "bele tačke" bio precizan i poravnao na "Medizorozi".

Real nije odustajao, a bolju igru naplatio je još jednom tri minuta posle primljenog gola. U toj akciji Modrić je bio asistent, istina dugo je lopta putovala psole njegovog centaršuta u srce kaznenog prostora Alavesa, niko od domaćih fudbalera nije išao na nju, što je iskoristio Karvahal i doslovce je uneo u gol.

Naredni meč Real igra protiv Espanjola, a Alaves sa Granadom.