Robijev Kajzeri ispao iz Superlige: Sudbina tima Prosinečkog overena golom u 95. minutu

Hrvatski trener i nekadašnji šef stručnog štaba Crvene zvezde Robert Prosinečki nije ispunio zadatak i održao Kajzerispor u ligi

• 0
Robert Prosinečki Foto: Tanjug/AP

Prosinečki je sa Kajzerijem poražen u poslednjem kolu sa 1:2 od drugoplasiranog Trabzona, u meču koji je odlučivao o opstanku Kajzerija u elitnom rangu turskog fudbala.

Trabzon ništa nije prepuštao slučaju iako je izgubio šampionsku trku sa Bašakšehirom, morao je da trijumfuje da bi igrao u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

To je i učinio golovima Filipa Novaka i Aleksandera Sorlota u 63. i 95. minutu utakmice.

Kratkotrajna nada za Kajzeri vratila se u 86. minutu kada je Pedro Enrike pogodio iz penala za 1:1, ali je umesto preokreta Kajzeri izgubio.

Ostao je na 32 boda zbog tri poraza u poslednja četiri meča, a ispadanja ga je koštao katastrofalan niz od deset utakmica bez pobede decembra prošle godine.

Tada je Prosinečki došao, popravio malo stanje u drugom delu sezone, ali na kraju ipak nije ostao u Superligi.