Herojski "kambek" Bolonje protiv Atalante, remi kao pobeda za Mihine lavove

Japanac i Argentinac anulirali vođstvo tima iz Bergama

• 0
fubdaleri bolonje Foto: Tanjug/Ap

Fudbaleri Bolonje pet utakmica su bez pobede, ali slave sada veliki bod (2:2) protiv Atalante kao pobedu, jer je stigao u 81. minutu, i to nakon što su gosti završili poluvreme u svoju korist rezultatom 2:0.

Muriel je u samo dva minuta pogodio mrežu Mihajlovićevog tima, jednom iz penala, i delovalo je tada da favorizovani gosti nose sigurne bodove, ali je nastavak meča, naročito posle gola Japanca Takehiroa Tomijasua, doneo velika uzbuđenja.

Ohrabreni golom Japanca, fudbaleri Bolonje su sa mnogo više kuraži nastupali na polovini rivala, uspeli su da uspostave kontrolu igre, a onda, u 81. minutu, i da zadaju rivalu novi bolan udarac.

Takehiro Tomijasu Foto: Tanjug/Ap

Posle kornera Palasija, u kaznenom prostoru tima iz Bergama najbolje se snašao Argentinac Nehuan Paz, i glavom matirao golmana Atalante, za delirijum igrača Bolonje.

Tako je tim našeg trenera i treći uzastopni meč završio nerešenim rezultatom uzeo veoma bitan bod i održao se pri sredini tabele.

Atalanta ima za čim da žali, došli su gosti na "Renato D'Alaru" osokoljeni spektakularnim veleobrtom protiv Rome od 0:1 do 41:, međutim ostali su bez municije baš kada se očekivalo da na sličan način reše još jednu utakmicu.

Ovako, ostaju na sedmoj poziciji, dva boda iza šampiona Juventusa.