Portugal maltretirao Katar sa svim zvezdama: Ronaldo i drugovi uputili 30 šuteva i porazili domaćina Mundijala

Bez milosti

• 3
Kristijano Ronaldo Foto: Tanjug/AP

Fudbalska reprezentacija Portugalije slavila je sa 3:0 u prijateljskoj utakmici protiv Katara, domaćina Svetskog prvenstva.

Katar je selekcija koja igra sa slobodnim iz grupe A kvalifikacija, gde se nalazi i Srbija, a ovoga puta nisu imali baš najbolji dan shodno tome da je selektor Santoš odlučio da pokaže sav ofanzivni potencijal ekipe.

Defanzivci iz prve postave su odmarali, ali zato je Kristijano Ronaldo predvodio napad koji je na kraju uputio čak 30 udaraca na gol i 10 u okvir gola.

Od tih 10, tri su završila iza leđa golmana Katara.

Upravo je Ronaldo taj koji je načeo protivnički sastav u 37. minutu nakon asistencije Daloa.

Odmah po početku drugog dela igre, u 48. minutu, Vilijam Karvaljo je tukao glavom nakon prekida, čuvar mreže je reagovao, a onda je natrčao štoper Žoze Fonte i ubacio je u mrežu.

Na samom kraju susreta, akcija je išla po desnoj strani, da bi se prebacila na levu, odakle je Leao centrirao i u glavu pogodio Andrea Silvu koji nije imao problem da donese konačnih 3:0.