Skandal u Tirani: Albanski huligani divljali i prekinuli meč, gađali igrače Poljske!

Haotične scene iz Albanije posle vođstva gostiju u ključnoj borbi za Mundijal

• 35

Ružne, skandalozne scene stižu nam iz Tirane gde su meč igrali Albanija i Poljska, ključan za obe selekcije u borbi za prolaz na Mundijal, tačnije za baraž s obzirom na to da su Englezi nedodirljivi na prvoj poziciji.

Gosti su poveli 1:0 u 77. minutu preko Sviderskog i baš u tom trenutku sa tribina je poleteo plotun tvrdih predmeta ka igračima Poljske koji su se radovali, pa je sudija bio prinuđen da prekine utakmicu.

poljksi fudbaleri Foto: Tanjug/Ap
poljski fudbaleri Foto: Tanjug/Ap
fudbaleri poljske Foto: Tanjug/Ap

Igrači su se povukli u svlačionicu, meč je bio u prekidu skoro pola sata, a ipak je kasnije nastavljen. Rezultat se posle nije menjao.

Ka igračima Poljske poletele su flaše i drugi tvrdi predmeti iz ruku huligana koji su bili pozicionirani iza albanskog gola, a to je bio samo vrhunac višesatnog divljanja domaće publike koja je i dugo pre starta utakmice pripremala "linč" za goste.

Albanski navijači su najpre zviždali himni Poljske, a desetak minuta pre gola gađali su Pjotra Zelinskog koji se spremao da izvede korner, pa je sudija i tada prekidao meč sve dok se nisu stekli uslovi da se izvede udarac.

Nema sumnje, Fudbalski savez Albanije čeka žestoka kazna zbog divljanja navijača.

Albanci u poslednjem kolu gostuju Engleskoj.