≫

Zadar posle Zvezde šokirao i Budućnost: Alen serijom u četvrtoj četvrtini "slomio" Podgoričane!

Zadrani su ove sezone pretplaćeni samo na velike "skalpove"

• 18

Košarkaši Zadra pobedili su Budućnost u utakmici 12. kola ABA lige sa 82:75 (21:23, 17:22, 20:14, 24:16), u dvorani Krešimir Ćosić.

Domaćin je slavio ponajviše zahvaljujući boljem drugom poluvremenu u kom je preokrenuo rezultat u svoju korist.

Oni su tako, nakon samo dve pobede u sezoni, ali nad Cedevitom Olimpijom i Crvenom zvezdom, sada savladali i trećeg jakog rivala u vidu prošlogodišnjeg šampiona ABA lige.

Meč je rešen sredinom poslednje deonice. Do kraja je ostalo šest minuta i tada je Brajon Alen ubacio osam uzastopnih poena za Zadar u seriji dalmatinskog tima 8:2. Zadar je poveo sa 76:70, a u tvrdoj završnici, Budućnost ovu razliku nije uspela da nadoknadi.

Bitan deo pobede Zadra bili su i skokovi jer ih je domaći tim sakupio devet više od gostiju iz Crne Gore (42-33) i upravo je ova razlika bila posebno važna na kraju. Alen je završio meč sa 22 poena kao najefikasniji pojedinac pobednika.

Istakao se i Muhamed Ahmed sa 17 poena, dok je Ive Ivanov ubacio 14. U poraženom timu je Aleksa Ilić imao 14, Šon Kilpatrik 12, Džastin Kobs 11, a Martins Majers deset.

Budućnost je uprkos porazu ostala prva u regionu sa devet pobeda i tri poraza, dok je Zadar sada na desetom mestu sa obrnutim skorom - tri pobede i devet poraza.

Da podsetimo, pobedu je u toku dana ostvarila i ekipa Mornara koja je bila bolja od Cibone sa 81:73. Najbolji je u Mornaru bio Lens Heris sa 15 poena, dok su Cibosima malo bila i 23 poena Ivana Novačića.

Mornar je trenutno šesti u ligi sa skorom 7-5, dok je Cibona na devetom mestu sa četiri pobede i osam poraza.