Harden i Vestbruk se revanširali Bjelici i Kingsima, trener Memfisa "zaboravio" na Gudurića

Bogdanović je i dalje van stroja zbog povrede

• 0
nemanja bjelica Foto: Tanjug/Ap

Košarkaši Hjustona revanširali su se Sakramentu za bolan poraz od pre dve nedelje trojkom Nemanje Bjelice u poslednjoj sekundi,  Harden i Vestbruk predvodili su Roketse do trijumfa u Kaliforniji - 113:104.

Harden je utakmicu završio sa 34 poena, Vestbruk sa 28, a Dieron Foks sa 31 na drugoj strani.

Čak 19 poena postigao je Foks u poslednjoj četvrtini, vrlo neobičnoj za standarde NBA, posebno Hjustona, koji je u tom periodu postigao samo 16 poena, uz samo tri ubačene lopte iz igre - tri trojke!

Foks je, ipak, propustio šansu da meč uvede u potpunu neizvesnost pošto je promašio pet slobodnih bacanja u trenucima kada je razlika svedena na jednocifren broj poena, što je i spasilo goste neprijatnosti u Sakramentu.

Imali su Teksašani i 25 poena prednosti, ali i samo šest u kriznoj poslednjoj četvrtini, ali je tada stigla jedna od pomenute tri trojke i rezultatski distancirala goste.

Nemanja Bjelica igrao je 30 minuta, utakmicu je završio sa 10 poena, 2/6 je šutirao za tri poena, a 4/11 iz igre.

Bogdan Bogdanović propustio je i ovaj meč zbog povrede.

dieron foks Foto: Tanjug/Ap

Utakmicu je propustio i Marko Gudurić, i to već petu zaredom, zbog odluke trenera Memfisa Tejlor Dženkinsa, a Grizliji su pretrpeli težak poraz na svom terenu od San Antonija 145:115.

Nije srpski bek trenutno u prvom planu iako je solidno odrađivao minutažu, imao je čak i 17 poena protiv Šarlota, no brojke su mu od tada opadale, a teško je reći kada će ponovo dobiti šansu.

Valja reći da su Sparsi odigrali šuterski gotovo perfektnu utakmicu, trojkaški su bili ubitačni sa čak 62 proecnta uspešnosti u šutu za tri poena (14/25).

Centralna figura utakmice bio je Lamarkus Oldridž sa 40 poena.