≫

Kakva drama Crnogoraca i Hrvata, gol-razlika odlučuje ko će biti rival Srbiji u 1/4 finalu EP

Kockasti vodilis a 10:5, pa su u poslednjem minutu spašavali ''živu glavu'' * Španija je trenutno bliža prvom mestu u grupi C za dva gola, ali Mađari imaju čemu da se nadaju u 3. kolu

• 3
Vaterpolo reprezentacija Hrvatske Foto. AP/Tanjug

Vaterpolisti Mađarske i Španije odigrali su nerešeno u derbiju 2. kola Evropskog prvenstva u Budimpešti - 11:11 (4:2, 1:2, 3:4, 3:3)!

Ovaj bod trenutno više ide na ruku Španiji koja za dva gola ima bolju gol-razliku od domaćina, a ona bi mogla da bude ključna u borbi za direktan plasman u četvrtfinale.

Podsetimo, samo prvoplasirani timovi idu u TOP 8, dok će drugi i treći razigravati u osmini finala.

Ova grupa C bitna je i zbog toga što će dati rivala Srbiji u četvrtfinalu. Biće to drugoplasirani tim ukoliko isti opravda ulogu favorita u osmini finala protiv trećeplasiranog iz grupe A. Trenutno je Nemačka.

Španija svoj naredni meč igra protiv Turske, dok će Mađari razliku juriti protiv Malte.

Vaterpolo reprezentacija Mađarske Golman Mađarske Vogel Foto: AP/Tanjug

Hrvatska je u derbiju grupe A, i to posle velike drame pobedila Crnu Goru rezultatom 11:10 i na taj način su obezbedili direktan plasman u četvrtfinale.

Junak pobede je golman Bijač koji je u poslednjem minutu dva puta zaustavio udarce Crnogoraca, jednom čak i sa igračem više.

Vodili su Hrvati sa 8:3 i 10:5, ali je Crna Gora izjednačila na 10:10. Međutim, Garsija je na ulasku u poslednji minut pogodio za velikih trijumf.