Serija A počela Jankovićevim golom Romi i pobedom Lacija (VIDEO)

Srbin postigao vodeći gol na meču, ali je Vučica izjednačila - 1:1

• 0
Boško Janković Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Verone i Rome odigrali su nerešeno 1:1 (0:0) na otvaranju nove sezone u Seriji A.

Prvi gol na meču postigao je srpski internacionalac Boško Janković, koji je u 61. minutu savldao golmana Šćešnog, dok je bod gostima pet minuta kasnije doneo Florenci.

Jankoviću je ovo 39 gol u dresu Verone, a zanimljivo je da bio strelac protiv Rome i u drugom delu prošle sezone, kada je bukvalno udaljio Vučicu od titule.

Srpski reprezentativac Adem Ljajić ceo meč odgledao je sa klupe Rimljana.

Drugi rimski klub nije propustio priliku da upiše prva tri boda na početku sezone. Kod kuće, Lacio je savladao Bolonju rezultatom 2:1. Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu. Bilja i Kišna su za šest minuta odveli domaći tim na 2:0, ali je Mankosu u finišu prvih 45 minuta smanjio na 2:1.

Isposatvilo se da je to konačan rezultat, a vredi pomenuti da je za Rimljane poslednjih pola sata igrao Sergej Milinković Savić koji je zaradio žuti karton. Dušan Basta je odigrao svih 90 minuta.