BUNDES LIGA: Goleade HSV-a, Hanovera i Menhengladbaha, Šalke savladao "farmaceute"! (VIDEO)

Borusija razbila Bremen sa 4:1, Hanover slavio nad Majncom sa četiri gola u mreži protivnika, a ekipa iz Hamburga demolirala Ajntraht 4:0 i ostvarila svoju prvu pobedu u ovoj sezoni

• 0

Nemačka fudbalska liga donela je impozantnih 19 golova na pet mečeva! Borusija Mehengladbah je na svom terenu pobedila ekipu Bremena sa 4:1, a Hamburger je slavio protiv Ajntraht Braunšvajga rezultatom 4:0 u četvrtom kolu Bundeslige.

Mehengladbah je golovima Aranga u 43. i Rafaela u 53. minutu došao do ubedljive prednosti. Međutim, ono što nisu uspeli protivnici domaćoj ekipi išlo je od ruke, a to je da daju golove. Ovoga puta u pitanju je bio autogol, a strelac je bio Nortvajt  u 70. minutu.

Taman kada je delovalo da gosti imaju šanse da dođu do izjednačenja Kruse povećava prednost na dva gola razlike u 74. minutu, a u 80. je asistirao Hermanu za konačnih 4:1.

Hamburger je već u sedmom minutu načeo mrežu protivnika pogotkom Van der Varta, a prednost udvostručuju deset minuta kasnije golom Daograrija čiji je ovo bio prvi pogodak u sezoni.

Za konačnih 4:0 precizan bio je Kalhanoglu u 80. i 91. minutu. Ovo je bila prva pobeda Hamburgera ove sezone.

Subotnji program završen je možda i najvećim derbijem kola. Šalke je na svoom terenu savladao leverkuzen 2:0, ostvario prvu pobedu i naneo "farmaceutima" prvi poraz. Hoger u 30. minutu doveo je Šalke u vođstvo, sudbinu gostiju zapečatio je Farfan u 83. iz penala.