≫

Kirjos poražen od Rubljova na US Openu, pa se žalio: Ja ni neću da budem ovde, hoću kući!

Nije lako pet meseci stalno biti na putu, tvrdi Kirjos

• 19

Australijski teniser Nik Kirjos eliminisan je sa poslednjeg Grend slema sezone US Opena od Andreja Rubljova u tri seta.

Rubljov je pobedio posle sat i 54 minuta igre sa 7:6 (5), 7:6 (5) i 6:3, a Kirjos je u trećem kolu završio takmičenje.

Kontroverzni igrač je bolje servirao tokom meča, imao je bolje procente poena na prvom servisu i slabiju realizaciju drugog.

Uz više vinera stiglo je i značajno više neiznuđenih grešaka, pa je Kirjos posle skoro dva sata tenisa rekao samo "Ja ni neću da budem ovde, hoću kući".

Rubljov je prvi set dobio na jednu loptu. Serveri su se tokom seta odlično držali i čuvali svoje servise bez drame i brejk lopti pa je odlučivao taj-brejk.

Drugi set je bio nešo neizvesniji, pa je Kirjos već u prvom gemu spasao jednu brejk priliku, a Rubljov je u šestom to isto učinio sa dve.

Još jednom se otišlo u taj-brejk gde je opet Rubljov, 43. igrač planete, bio bolji od 30-plasiranog Australijanca.

Tek u trećem setu je Rubljov i definitivno prelomio meč u svoju korist kada je u šestom gemu iskoristio prvu i jedinu brejk šansu i time se plasirao u narednu rundu takmičenja.

Njega će u osmini finala sačekati Mateo Beretini, koji je u četiri seta bio bolji od Alekseja Popirina. S druge strane, Kirjos će u nedelju igrati dubl meč u paru sa Marijušom Kopilom. Njihovi protivnici će biti Marah i Melcer.