Spasila četiri meč lopte pa šokirala Kvitovu: Pobeda karijere za Šelbi Rodžers

Dramatično je bilo posebno u završnici

• 0
US Open Tennis Foto: Tanjug/AP

Američka teniserka Šelbi Rodžers napravila je jedno od najvećih iznenađenja turnira jer je eliminisala Čehinju Petru Kvitovu sa 2-1 u setovima, u osmini finala US Opena.

Amerikanka, 93. teniserka sveta 7:6 (5), 3:6 i 7:6 (6) pobedila 12. igračicu planete za dva sata i 43 minuta borbe.

Kvitova je više napadala, više direktnih poena osvajala, ali više i grešila. Uz upornost Amerikanke koja je čuvala svoj servis u najbitnijim trenucima to je bio recept za Petrin pad i poraz iako je imala više meč lopti.

Ona je izgubila svoj servis u sedmom gemu, odmah je ribrejkom poravnala rezultat na 4:4, tako da je prvi set rešen u taj-brejku.

Drugi je pripao Kvitovoj koja se izvukla iz neprijatne situacije u drugom gemu kad je umalo izgubila svoj servis, da bi u trećem slomila otpor rivalke i povela sa 3:1.

Od tog trenutka je imala kontrolu koju je potvrdila novim brejkom za 6:3. Međutim, tu nije bio kraj za Šelbi.

Ona je, slično kao i u prvom setu prva napravila prednost brejka i povela sa 2:0, ali je opet kao u prvom i izgubila tu prednost već do 2:2.

Do kraja seta je viđena prava drama jer je u desetom gemu Kvitova imala tri meč lopte na servisu protivnice.

Nije iskoristila nijednu, Rodžers je izjednačila na 5:5 i opet se otišlo u taj-brejk gde je Kvitova imala i četvrtu meč loptu.

Uzela je mini-brejk za 6:5, servirala i ni to joj nije bilo dovoljno, Šelbi se odbranila i iskoristila svoju prvu meč loptu za veliku pobedu.

U četvrtfinalu je čeka bolja iz okršaja Anet Kontaveit i Naomi Osake.