≫ 

Plastična operacija za kojom i žene u Srbiji lude košta 4.000 evra, a može biti i opasna po život

Ko je sinonim za savršenu guzu? Pa, Kim Kardašijan

  • 14
kupaci kostim, more, plaža, bikini modeli, devojka, žena, seksi, sexy, sunčanje, kupanje, odmor, guza, zadnjica, dupe, Foto: pixabay.com

Naime, brazilska zadnjica postala je obavezna kod mnogih žena, a neke od njih se ne ustručavaju ni da se podvrgnu gluteoplastici.

Naporno vežbanje do jednog nivoa može oblikovati zadnjicu, ali prirodna građa ipak igra veću ulogu. Upravo zato žene koje nisu zadovoljne veličinom i oblikom svoje zadnjice, odlučuju se na hiruški zahvat.

Podaci kažu da je u poslednjih pet godina brazilsko uvećanje zadnjice pravi hit u svetu, ali nažalost ova vrsta plastične hirurgije nije nimalo bezazlena, niti bezopasna kao što je uvećanje grudi.

Postoje tri načina da se uveća zadnjica: implantima, transferom masti ili filerima.

Kim Kardašijan, Kim Kardashian, 2019 MET Museum Costume Institute Benefit Gala Foto: Tanjug/AP

Ukoliko se odlučite na uvećanje zadnjice mastima to podrazumeva liposukciju masnoća iz područja struka, a nakon prečišćavanja i filtriranja, ista ta mast se vraća u zadnjicu. Brazilska metoda uvećanja pomoću implanta koristi se na sličan način kao i uvećanje grudi, pa se malim rezovima ubacuje silikon. Fileri se pak, ubrizgavaju u potkožno tkivo, a rez je samo 2 do 3 milimetra i predstavlja najkomforniju opciju za pacijenta, ali i najopasniju.

I dok su žene "poludele" za veštačkim uvećanjem zadnjice malo ko priča o potencijalnim rizicima koji ona predstavlja po telo. Ovo su samo neke od nus-pojava koje se pojavljuju nakon operacije:

- preterano krvarenje nakon operacije

- bol

- ožiljci

- depigmentacija kože

- infekcija (uključujući sepsu)

- nakupljanje tečnosti ili krvi ispod zadnjice

- alergijske reakcije

- gubitak kože

- mučnina i povraćanje nakon anestezije

Takođe je moguće da se silikonski implanti pomere ili iskliznu sa mesta. To može ostaviti neravnomeran izgled zadnjice i potrebna je još jedna operacija kako bi se to ispravilo.

Presađivanje masti može dovesti i do asimetrije usled apsorpcije masti u telu. Takvi efekti mogu biti popravljeni, ali svake dodatne operacije donose i dodatne troškove.

Niki Minaž Foto: Profimedia/Insight Media

Ono što nije odobreno od američke FDA (Food and Drugs Administration) su bilo koje vrste injekcija za oblikovanje tela i povećanje zadnjice. To podrazumeva injekcije hidrogela i silikona.

Injekcije filera mogu izazvati ozbiljne komplikacije poput infekcije, embolije, unakaženosti, moždanog udara, pa čak i smrti.

Koliko košta uvećanje zadnjice?

Definitivno najskuplje u Srbiji je uvećanje zadnjice implantima koje se kreće od 4.000 evra, pa naviše. Uvećanje masnim tkivom je od dve hiljade evra naviše, a gelovima je jeftinije pa se kreće od 1.000 evra na 100ml.

(T.T./Telegraf.rs)

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Marijana Bakov

    11. jun 2019 | 12:54

    Volim sebe ovakvu kakva jesam,kome se ne svidjam bas me briga.Ali te gluposti da trpam u sebe ma nikada.

  • Veteran

    11. jun 2019 | 12:46

    Za naše žene to nije bitno, za njih je bitno da ljulja...

  • Hmm

    11. jun 2019 | 13:30

    Kim Kardasijan stvar je ukusa, Srbi ne vole trokrilni sifonjer umesto dupeta, a ono nije dupe, ono jeste sifonjer...

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA