Inter izbegao poraz, da li je i Ranijeri otkaz? (VIDEO)

Sicilijanci vodili na "Meaci" 2:0, ali su "neroazuri" pogocima dva Dijega, Forlana i Milita, uspeli da izvuku remi i prekinu seriju neuspeha

• 0

Meč sa Katanijom trebalo je da bude sudbonostan za trenera Intera Klaudija Ranijerija, a vrlo je moguće i da će ga ostaviti bez posla. "Neroazuri" su jedva na svom terenu izbegli poraz od Katanije (2:2), ali je malo verovatno da će to biti dovoljno Ranijeriju da izbegne otkaz.

Sicilijanci su namirisali grogiranog giganta i odlučili da mu zadaju fatalan udarac. A malo im je nedostajalo da to i urade. Istina, osvojili su bod na "Đuzepe Meaci", što je veliki rezultat za mali klub kakav je Katanija, ali sigurno je da žale za ispuštenom pobedom...

Inter je krenuo ofanzivnije i imao nekoliko dobrih prililika, ali kada je trebalo da realizuju šanse, promašivali su, što je očigledno i posledica nervoze koja nedeljama drma ekipu. Kažnjeni su za promašaje u 20. minutu, kada je Gomez izbegao of-sajd zamku domaćih fudbalera, utrčao kao tane sa krila u šesnaesterac Intera, predriblao Nagatoma i lepom dijagonalom zatresao mrežu. Samo 18 minuta kasnije, Isko je na srećan način duplirao prednost, iako je golu prethodila of-sajd situacija.

Interovi igrači su salvama zvižduka i uvreda ispraćeni na poluvremenu. Ranijeri je na pauzi reagovao i ubacio Sanjdera, što je uz tri špica (Milito, Forlan i Pacini) značilo totalnu ofanzivu. Plod je bio gol u 71. minutu, kada je Forlan uz veliku pomoć nespretnog golmana Kariza smanjio na 1:2. Bio je to prvi gol Intera posle 521 minuta!? Devet minuta kasnije Milito je bio precizan za 2:2 i rodila se nada u veliki preokret.

Ipak, "slonovi" su se odbranili i odneli bod sa "Meace", a verovatno ostavili i "mislioca" Ranijerija bez posla. Inter je napravio mali pomak, jer je konačno dao gol i prekinuo seriju poraza, ali izlazak iz krize se ne nazire...