Mesi demolirao protivnike i najavio napad na titulu u Rusiji: Argentinci pokazali moć pred Mundijal (VIDEO)

Tri gola i asistencija Lionela Mesija na Bombonjeri u prvoj pripremnoj utakmici Gaučosa pred Svetsko prvenstvo

• 9
Lionel Mesi slavi gol na Bombonjeri; Foto: AP/Tanjug

Fudbaleri Argentine započeli su pripreme za Svetsko prvenstvo u Rusiji silovito! U Buenos Ajresu, na krcatoj Bombonjeri, Gaučosi su sa 4:0 savladali Haiti i najavili da će biti jedan od glavnih kandidata za osvajanje titule.

Kada u svojim redovima imate Lionela Mesija, uvek ste kandidat za najviše domete, a šta on može i koliko je spreman, najbolje pokazuje njegov učinak na prvoj pripremnoj utakmici - tri gola i asistencija!

Mesi je faktički sam savladao protivnika. Prvo je u 17. minutu realizovao penal i doneo vođstvo Argentini i tim rezultatom je završeno prvo poluvreme.

U drugom smo videli ''one man show" i ponovo je Mesi bio u glavnoj ulozi. Postigao je gol u 58. minutu nakon što se našao na pravom mestu posle odbijene lopte i odbrane golmana Haitijam da bi u 66. minutu upotpunio het-trik novim golom.

Fudbalski čarobnjak, Lionel Mesi; Foto: AP/Tanjug
Navijači Argentine u transu zbog majstorija Mesija; Foto: AP/Tanjug

Da će napad Argentine funkcionisati mnogo bolje, pokazao je i gol Aguera, posle sjajnog proigravanja Mesija u 69. minutu, nakon čega je postavljen i konačan rezultat utakmice.

Mesi je sa tribina imao podršku svoje supruge Antonele i sinova, koji su svi obukli njegov reprezentativni dres.

Grupe Svetskog prvenstva u fudbalu; Foto: Telegraf