VAR u produžetku odveo Porto dalje, Kolarov bez četvrtfinala Lige šampiona! (VIDEO)

Bolan kraj za Romu!

• 2

Fudbaleri Porta eliminisali su Romu iz Lige šampiona, i to posle produžetaka!

Bilo je 2:1 u prvom meču za Vučicu, u revanšu 2:1 za Portugalce posle 90 minuta, pa su penali morali da odluče ko će dalje!

Porto je poveo preko Soareša u 26. minutu, i to posle brljotine Rome na sredini terena. Jedna nepotrebna dribling improvizacija na sredini se munjevito pretvorila u kontru, a Soareš je kao na tacni bio poslužen, zahvaljujući Maregi.

De Rosi je iz penala vratio Romu u igru pred kraj poluvremena, da bi Marega u nastavku obezbedio produžetke već u 52. minutu.

Pobegao je ofsajd liniji defanzivaca Rome, a produžetku, Teles je postavio konačan rezultat i overio četvrtfinale.

Tada je radio VAR, pošto sudija Čair nije bio siguran da li je Florenci povlačio Fernanda za dres. Na kraju je prelomio kada je video da je Florenci napravio kobnu grešku, pa spasa nije bilo.

U prvih 90 minuta, posebno je komičan bio momenat kada je Džeko simulirao povredu nakon koškanja sa Pepeom. Nije mu trik pomogao, dobili su po žuti, ali se Pepe na kraju radovao...

Dalje su prošli još Mančester junajted, Totenhem i Ajaks, a čekaju se pobednici dvomeča Liverpul - Bajern (0:0), Lion - Barselona (0:0), Atletiko - Juventus (2:0) i Šalke - Siti (2:3).