Elzan Bibić pobedio uz rekord staze na Novogodišnjoj trci u Pojerbahu

Atletičar Srbije pokazao da je u dobrom ritmu pred početak zimske sezone

• 2
Elzan Bibic Foto: Tanjug/Dušan Aničić

Atletičar Novog Pazara Elzan Bibić pobedio je poslednjeg dana 2019. godine na 39. Novogodišnjoj uličnoj trci u austrijskom gradu Pojerbahu. Dvadesetogodišnji reprezentativac Srbije slavio je među 18 srednjeprugaša na 6.800 metara, uz rekord staze od 18 minuta i 29,05 sekundi.

Na drugom mestu je završio Kenijac Robert Keter sa 2,97 sekundi zaostatka, dok je njegov sunarodnik Dejvis Kiplangat od Bibića bio sporiji za 10,99 sekundi.

Podsetimo, pre nekoliko nedelja osvojio je srebrnu medalju na prvenstvu Evrope u krosu za mlađe seniore u Lisabonu. On se prvi put takmičio u konkurenciji mlađih seniora na 8 kilometara i ovu deonicu pretrčao za 24 minuta i 25 sekundi.

Elzan Bibić Foto: Telegraf

Inače, u ženskoj trci na 5.100 metara u Pojerbahu nastupila je Novopazarka Teodora Simović, koja je bila osma vremenom od 17 minuta i 25,89 sekundi.

U konkurenciji 13 atletičarki, trijumfovala je Eva Čerono iz Kenije sa 15 minuta i 32,30 sekundi.

Drugo i treće mesto zauzele su Nemica Katerina Granc sa 16 minuta i 3,32 sekunde i Bojana Bjeljac iz Hrvatske sa 16 minuta i 17,13 sekundi.