≫

Drama na "Zorilji", Grizman morao da rešava, Atletiko od 2:0 do pobede "na mišiće" (VIDEO)

Grizman spasilac Jorgandžija, Atletiko u egalu sa Barselonom na čelu tabele

• 0

Atletiko Madrid "preživeo" je gostovanje Valjadolidu na "Zorilji", gde je, posle veoma uzbudljive borbe, stigao do pobede od 3:2 i egala sa Barselonom na čeonoj poziciji tabele Primere.

Svega je bilo što fudbal čini opijumom za mase, Grizman je na kraju bio spasilac ekipe Sijega Simeonea, mada ništa nije slutilo na neizvesnu završnicu posle 2:0 u korist gostiju nakon prvog poluvremena.

Tada su Kalinić, koji se nameće kao dobra alternativa za Koštu, i Gizman iz penala, doneli Madriđanima lepu prednost pred nastavak.

Očas posla, prednost Atletika se istopila - iz kornera.

Oba gola, u roku od samo šest minuta, Valjadolid je postigao posle udaraca iz ugla: najpre je Kalero smestio glavom loptu u mrežu Oblaka, da bi, nakon kornera sa druge strane i gužve, Saula lopta pogodila i odsela drugi put u mreži - za iznenađujućih  2:2!

Mobilisali su se gosti od tada, ponovo preuzeli inicijativu koja im se isplatila u 80. minutu.

Pred golom Valjadolida, gomila igrača oba tima je pokušavala da se snađe, lopta se, nakon karambola, odbila do Grizmana, a on, snalažljivo, pogodio dalji ugaogola domaćeg tima.

Atletiko se pobedom izjednačio sa Barselonom na vrhu, istina uz meč više od Katalonaca, i od Sevilje, koja ga prati sa tri boda manje...