≫

Crveni karton i penal pomogli Sitiju da pobedi Vukove i nastavi trku za Liverpulom!

Građani ponovo imaju minus od četiri boda na tabeli

• 0

Fudbaleri Mančester Sitija nastavili su poteru za Liverpulom u Premijer ligi i iskoristili su poraz Totenhema da se odvoje od Pevaca na pet bodova. Sada ponovo zaostaju za Liverpulom četiri boda, ali su sigurni na drugom mestu.

U poslednjoj utakmici 22. kola Premijer lige slavili su na Etihadu sa 3:0 protiv Vulverhemptona. Dva gola dao je Gabrijel Žezus u prvom minutu, dok je konačan rezultat postavio štoper Vulfsa Konor Koudi autogolom u 78. minutu.

Žesus je u 10. minutu iskoristio sjajan prodor Sanea po levoj strani, koji je idealno protigrao Brazilca u srcu šesnaesterca i njemu nije bilo teško da matira golmana Vulverhemtpona, koji nije uspeo da preseče loptu i ostavio je napadaču Sitija praznu mrežu.

U 19. minutu je viđen najkontroverzniji potez utakmice, Vili Boli je isključen zbog brutalnog starta nad Bernardom Silvom. Ali, navijači Liverpula su primetili da je identično i Kompani startovao nad Salahom u derbiju pre nekoliko dana, a da nije isključen zbog toga.

Siti je iskoristio brojčanu prednost i u 39. minutu je posle penala koji je izveo Žesus, došao do vođstva od 2:0.

Gabrijel Žesus; Foto: AP/Tanjug

Situguro su čuvali prednost i u nastavku, da bi konačan rezultat autogolom 78. minutu Koudi rešio sve dileme.

Siti u narednom meču gostuje Hadersfildu 20. januara od 14.30, dok Vulfsi dočekuju Lester dan ranije od 13.30.