≫

Tri gola Aguera - sva tri iz peterca, Siti ponovo izmaltretirao Arsenal (VIDEO)

"Građani", uz het-trik Argentinca, potvrdili višegodišnju dominaciju nad "Tobdžijama", nastavili poteru za Liverpulom

• 1

Serhio Aguero zablistao je u važnom momentu za Siti, sa tri gola iz akcija koje su išle kao na igrici, Argentinac je "pogurao" svoj tim do pobede nad sada već redovnom mušterijom Arsenalom - 3:1 (2:1).

Sva tri gola Aguero je postigao udarcima unutar peterca, u 1, 44. i 61. minutu, a Košelni je na drugoj strani dao počasni gol za "Tobdžije", dao nadu gostima - i on iz peterca.

Dugih pet godina Arsenal je bez pobede protiv Sitija u premijerligaškim utakmicama, čekaće do daljeg, dok ne bude na nivou na kojem je godinama tim Pepa Gvardiole.

Serhio Aguero slavi jedan od tri gola protiv Arsenala Foto: Tanjug/Ap

Možda su "Tobdžije" mogle do povoljnijeg rezultata u nedelju na "Etihadu", ali ih je presekao primljeni gol već u prvom minutu - i to nakon početničke greške Ivobija u iznošenju lopte. Zaboravio je vezni igrač Arsenala gde se nalazi u trenutku kada je bespotrebno "petljao" i izgubio posed. Lopta je u nastavku stigla do Aguera, koji je imao najjednostavniji mogući zadatak da pogodi nebranjenu mrežu.

Uzvratio je Arsenal, i to vrlo brzo, pogodio je Košelni u 11. minutu udarcem glavom nakon kornera, podigao moral svom timu, vratio ga u egal sa favoritom.

Ipak, u nastavku je sve proteklo prema očekivanjima - Siti je bio superioran u polju, gol je bio samo pitanje vremena.

Na 2:1 povisio je Aguero, još jednostavnijom reakcijom nego kod prvog pogotka - Sterling ga je "spojio" sa golom, a ovaj postavio kopačku tamo gde je trebalo.

Tačku na trijumf stavio je igrač utakmice Aguero: ponovo je radio ono što najbolje zna, bio je u pravo vreme na pravom mestu da isprati ubačenu loptu i ćušne je u mrežu, za 3:1 i nastavak potere koja ne jenjava za odbeglim Liverpulom.

Podsećamo da "Redsi" u ponedeljak igraju u gostima kod Vest Hema.