Junajted surovo kažnjavao glupe greške rivala: Đavoli preokretom pregazili Njukasl

Početnički kiksevi

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Njukasl u 19. kolu engleske Premijer lige sa 4:1 posle preokreta na svom Old Trafordu.

Njukasl je poveo pogotkom Metjua Longstafa u 17. minutu, kada je Longstaf lepo poslao loptu u prostor za Žoelingtona, a kada je Brazilac video da je zatvoren, vratio je Longstafu loptu u sredinu odakle je ovaj po zemlji pucao i pogodio za 1:0.

Junajtedu nije trebalo mnogo vremena da se rezultatski sabere, jer je već u 24. minutu Antoni Marsijal odloženu loptu Pereire pretvorio u gol sa ruba kaznenog prostora.

On je sa leve strane u bliži ugao precizno naciljao i Martin Dubravka je samo vrhovima prstiju zakačio tu loptu pre nego je otišla u mrežu.

Igrao se 36. minut kada je Mejson Grinvud preokrenuo u korist Junajteda. Đavoli su sa četvoricom pritiskali odbranu Svraka, došlo je do greške u predaji lopte koju je pokupio Grinvud i sa polukruga ispred šesnaesterca poslao pravu bombu, od prečke u gol!

Već do poluvremena je Markus Rašford povećao prednost na 3:1, kada je iz peterca glavom matirao Dubravku posle centaršuta Van Bisake.

Tim iz Mančestera je konačan rezultat postavio u 51. minutu. Nova glupost i očajna povratna lopta igrača Njukasla je surovo kažnjena, samo se ovog puta, umesto Grinvuda u ulozi egzekutora ponovo našao Marsijal.

Presekao je pas, izašao sam ispred nemoćnog golmana Njukasla koji je mogao samo da se pomoli. Nije mu pomoglo, pa je Marsijal "bocnuo" loptu preko Dubravke i overio trijumf pred svojim navijačima.

Junajted posle 19. kola ima 28 bodova i nalazi se na sedmom mestu Premijer lige, dok je Njukasl sa 25 bodova na desetom mestu.