Užasni Pevci i Murinjo se provukli u Bugarskoj, preokrenuli tek sa dva igrača više!

Liberec petardom zapretio TSC-u i FCSB-u

• 2
FK Totenhem - FK Everton Foto: Tanjug/AP

Mirisalo je opasno na novo iznenađenje u Ligi Evrope ove večeri, ali je Totenhem nekako ipak uspeo da preokrene rezultat i nekako eliminiše bugarsku Lokomotivu u Plovdivu trijumfom od 2:1.

Mrtvilo je vladalo na praznom stadionu Lokomotive sve do 71. minuta kada je Minčev posle kornera doveo domaćine u vođstvo. Žoze Murinjo je bio besan, crven u licu jer je izveo snažan tim koji je igrao jalovo uprkos dominaciji.

Ipak, uspeli su Pevci da se spasu u poslednjih desetak minuta. Prvo su u 80. dobili najstrožu kaznu posle igranja rukom "a la Luis Suarez" na gol-liniji od strane fudbalera Lokomotive Almeide (koji je direktno isklučen), a prilikom rasprave sa glavnim sudijom iz Nemačke isključen je i Karegeren zbog drugog žutog kartona. Pravi haos je nastao na terenu posle kornera Pevaca.

Hari Kejn je u svom stilu pogodio sa 11 metara za 1:1, a u igri 11 na 9 u nastavku londonski Pevci su stigli i do drugog pogotka i pobede u 85. minutu preko Tangija Endombelea.

Zasluženo, u to nema sumnje, jer su i u igri 11 na 11 zaista bili kvalitetniji tokom cele utakmice, ali je evidentno da Murinjov tim ima dosta problema na startu sezone u napadu, gde ne liči na sebe, što pruža rivalu šansu da ga muči bez obzira na kvalitet.

Zanimljiv rezultat za naše ljubitelje fudbala viđen je u Litvaniji gde je Liberec demolirao Riteriai kao gost sa čak 5:1.

Podsetimo, upravo je češki tim potencijalni rival TSC-a u 3. kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ukoliko tim iz Bačke Topole eliminiše rumunski FCSB i nema sumnje da su ovom ubedljim pobedom poslali jaku poruku.