≫

Pukla petarda na stadionu "Rajko Mitić": Milan Pavkov siguran s bele tačke za 114. gol u sezoni

Zvezda poboljšava novi rekord lige po broju postignutih golova

• 4
FK Crvena zvezda - FK Milan, Milan Pavkov Foto: Marko Jovanović

Fudbaleri Crvene zvezde dočekuju u poslednjem kolu Linglong lige fudbalere Metalca iz Gornjeg Milanovca, a nakon pet minuta rezultat na semaforu je već pokazivao 2:0 za domaćina.

Nakon manje od 80 sekundi, Milan Gajić je postigao gol nakon sjajnog prodora Mirka Ivanića po levoj strani.

Ivanić je poslao loptu po zemlji kroz šesnaesterac, a Milan Gajić ju je sačekao na drugoj stativi i udarcem je poslao u suprotni ugao gola

Nije se dugo čekalo na sledeću opasnu akciju, samo četiri minuta kasnije je stigao još jedan gol.

Zvezdinu sjajnu akciju iz samo tri dodavanja je Ben krunisao golom.

Borjan je dodao Petroviću na sredini, ovaj je poslao ka Kataiju koji ju je povukao nekoliko metara, potom je usledio sjajan pas kroz srce odbrane.

Štoper gostujuće ekipe je nespretno reagovao, lopta je došla do Bena, a on je rutinski savladao Strahinju Savića za 2:0.

Zvezda je nastavila sa pritiskom, a do novog gola čekali su nešto manje od 30 minuta.

Ponovo je gol postigao Ben, a i ovog puta je golu prethodila loša reakcija gostujuće odbrane.

Zoćević je pokušao da predribla Ivanića, ovaj mu je oduzeo loptu, dodao je samom Benu, koji je ponovo matirao Savića u situaciji jedan na jedan.

Ovim golom Crvena zvezda je oborila rekord Partizana koji je star dve decenije!

Nije se igralo ni punih pet minuta u drugom poluvremenu, a fudbaleri Crvene zvezde su stigli do još jednog pogotka!

Katai je krenuo u "slalom" kroz odbranu Metalca, pokušao je da ugrozi golmana Metalca Strahinju Savića, ali je ovaj uspeo da odbije loptu.

Nažalost, lopta je stigla samo do Gelora Kange koji je ostao usamljen na nekoliko metara od gola, te je neometano poslao loptu u nebranjenu mrežu.

Ovim golom, Zvezda je došla do 113 gola u ligi.

Metalac je vrebao svoju šansu iz kontre ili pogreške odbrane "crveno-belih", a to su i dočekali u 69. minutu kada se Radovan Pankov okliznuo i poklonio fudbalerima Metalca izglednu priliku za gol.

Maksimović je uzeo loptu Pankovu, krenuo je ka golmanu Popoviću i uspeo je da ga matira za 4:1.

Greška odbrane je razbesnela trenera domaćih Dejana Stankovića koji je sankcionisan žutim kartonom.

Nije dugo trajalo slavlje Metalca, samo nekoliko minuta kasnije, tačnije u 77. minutu utakmice Slavoljub Srnić je oboren u šesnaestercu, a sudija je pokazao na belu tačku

Loptu je uzeo Milan Pavkov, poslao je Savića u jednu stranu, a loptu u drugu za svoj 13. gol u ligi.