Nova pobeda Partizana u Evrokupu: Crno-beli šest puta gasili Litvance i na kraju ih ugasili

Na kraju je i bilo gusto, ali izabranici Željka Obradovića su uspeli da ostanu na nogama

• 80
Dalas Mur, Alen Smailagić Foto: Marko Jovanović

Košarkaši Partizana stigli su i do četvrte pobede u pet odigranih mečeva u Evrokupu pošto su u Beogradu bili bolji od Lietkabelisa rezultatom 84:77.

Litvanci su se u šest navrata budili, vraćali trojkama iz dvocifrenog minusa, ali nisu uspeli da naprave iznenađenje u Areni. Ali, blagu dramu jesmo videli.

Osim trijumfa crno-belih, navijačima je zapalo za oko i predstavljanje spikera koji je Nemanju Dangubića naveo kao kapitena, a ne Radeta Zagorca koji je držao tu titulu do sada.

To nije mnogo promenilo u igri beogradskog predstavnika koji je kontrolisao situaciju, nekad više, a nekad malo manje tokom susreta, ali pobeda je na kraju u džepu.

Mogao je ovo Partizan mnogo brže da reši, da se ne muči, da ne strepi hoće li čitava situacija dobiti onakav rasplet kakav ne bi voleli da vide.

Svaki put kada bi došli do dvocifrene prednosti, radile su trojke protivnika koji su se tako vraćali na samo posed ili dva zaostatka.

I kada su svi pomislili na dva minuta do kraja da je sve gotovo, Lietkabelis se vratio još jednom i napravio uzbudljivu završnicu.

Ipak, nije Partizan dopustio da se previše veća, već je u poslednjih pola minuta imao dovoljnu zalihu da ode lako ka trijumfu.

Najbolji pojedinac susreta bio je Zak Ledej sa 19 poena, pet skokova i jednom asistencijom, ispratio ga je izvanredni Gregor glas sa 13 poena, četiri skoka i dve asistencije, a isto toliko je ubacio i Alen Smailagić.

Kod protivnika, Orelik je zabeležio 19 poena, dok je Berzins upisao 12.

Partizan je ostao na deobi prve pozicije sa skorom 4-1, koliko imaju Huventud i Lokomotiv.

TOK MEČA

Četvrta četvrtina

10. minut (84:77) - KRAJ! POBEDA PARTIZANA!

9. minut (80:77) - Prilaze gosti na samo -3 i mora Žoc da traži tajm-aut. Ulazi Partizan sa tri poena prednosti u poslednji minut.

8. minut (80:74) - Gregor Glas pokazuje da može biti veoma bitan šraf u igri Partizana, ali eto nove trojke Lietkabelisa koji ne odustaje.

7. minut (78:69) - Smailagić za tri! Održava crno-bele u osetnijoj prednosti i trezvenije može da se razmišlja o završnici.

6. minut (75:68) - Uspešni penali za Avramović, ali stiže polaganje sa druge strane.

5. minut (73:66) - Jako neefikasan period je iza nas sa obe strane, a srpski predstavnik još uvek nema obezbeđenju pobedu.

4. minut (73:66) - Imamo čitav minut bez poena, što znatno više odgovara Partizanu, ali onda stiže još jedna trojka od Orelika. Živi su Litvanci i dalje.

3. minut (73:63) - Trojka Lietkabelisa, a šta bi moglo drugo biti. Pitanje je da li su još jednom sposobni za takvu seriju, a vreme odmiče.

2. minut (73:60) - E, sada je ovo već velika prednost. Najveća. Crno-beli imaju +13 i seriju od 7:0, tako da trener Čanak mora da traži tajm-aut.

1. minut (69:60) - Ledej igra odličnu utakmicu i ponovo je pokrovitelj većeg plusa Partizana.

Treća četvrtina

10. minut (66:60) - Crno-beli će sa šest poena prednosti u poslednju deonicu meča. Ponovo je moglo da bude ubedljivije, ali je suđen faul za tri poena u poslednjim sekundama i to je ponovo dovelo Lietkabelis u dobru poziciju da preti u nastavku.

9. minut (63:55) - Trojka Ledeja! Partizan uvek dogura do dvocifrene prednosti, ali protivnik nakon toga postiže poene i održava nadu.

8. minutu (60:53) - Smailagić siguran sa penala, ali stiže novi šut i pogodak za tri poena Lietkabelisa. To im je za sada jedino oružje kojim mogu preokrenuti tok meča.

7. minut (58:50) - Ne mogu trojke baš uvek i gosti tako ostaju nešto većem minusu.

6. minut (56:50) - Ponovo Partizan dopušta dve trojke u nizu i nadu Lietkabelisu, a onda stižu poeni Ledeja za nešto mirniji nastavak.

5. minut (54:47) - Gosti imaju užasnu defanzivnu sekvencu koja ih je koštala ponovnog upadanja u minus, ali stiže trojka Kalaicakisa.

4. minut (52:42) - Treći put su crno-beli, ovoga puta veoma brzo, stigli do +10 uz dobru igru Avramovića.

3. minut (45:40) - Nešto bolje je Partizan otvorio ovu deonicu, pa na kontu toga ima +5 i napad koji predstoji.

2. minut (43:40) - Uzvraća protivnik istom merom, ali i Ledej se budi zakucavanjem.

1. minut (41:38) - Avramović postiže prve poene u drugom delu igre.

Druga četvrtina

10. minut (39:38) - Protivnik je tu, na samo poen razlike i sa tim rezultatom se ide na pauzu. Mur je ubacio iz odbojke, ali se sirena već oglasila.

9. minut (39:36) - Malo po malo, evo Lietkabelisa i na samo -3, uprkos momentu gde je Partizan imao znantno dominantije sekvence.

8. minut (36:32) - Nema promene, iako je Glas pokušao još jednom, ali ovoga puta nije pogodio.

7. minut (36:32) - Imamo jednu seriju trojki sa obe strane, a sada su dve u nizu stigle od strane gostiju, tako da Obradović ponovo na samo +4 zove tajm-aut.

6. minut (36:26) - Evo i druge trojke u nizu za Lietkabelis i Obradović mora da zove tajm-aut kako bi sasekao veću seriju. To je pomoglo, jer je Glas pogodio dve trojke u nizu!

5. minut (30:23) - Mogao je Partizan da bude i gore kažnjen, stigao je i do sedme izgubljene lopte, čini se da se izgubio pravac kod beogradskog tima.

4. minut (30:20) - Trojka Glasa! Ide Partizan prvi put do dvocifrene prednosti.

3. minut (27:20) - Moraće crno-beli da budu pažljivi, jer gosti još uvek imaju elana da se vrate u potpuni egal.

2. minut (25:17) - Mini serija Partizana bila je u znaku Pantera koji je imao 2+1 i sve uredno realizovao.

1. minut (20:17) - Slabiji defanzivni start deonice za Partizan i Lietkabelis ima ponovo rezultatskih priključak.

Prva četvrtina

10. minut (20:13) - Moglo je ovo da bude znantno ubedljivije za Partizan, ali na kraju prve deonice imamo +7.

9. minut (20:11) - Dosta nerezonskih šuteva za tri poena vidimo od gostujućeg kolektiva, tako da vidimo samo sve veću razliku u ovim momentima.

8. minut (18:11) - Smailagić kupi defanzivni skok i polaže u koš. Sada je +7.

7. minut (16:11) - Lietkabelis uzvraća za tri poena, ne dozvoljavaju preveliko odvajanje.

6. minut (16:8) - Ledej za tri poena! Posle tajm-auta, nastavlja da raste prednost crno-belih.

5. minut (13:8) - Ponovo Ledej. Amerikanac pogađa dva slobodna bacanja i uzima defanzivni skok. Može biti od velikog značaja danas za Partizan.

4. miunt (11:6) - Efikasnost se pojačava, sada sa obe strane, a šutersku seriju završava Avramović sa trojkom!

3. minut (6:2) - Ubrzava se polako tempo i Partizan preuzima palicu. Ledej i Koprivica precizni.

2. minut (2:0) - Panter načinje mrežicu protivnika i pogađa za dva.

1. minut (0:0) - Nismo videli poene na startu meča, a samo jedan šut je upućen ka obruču u 60 sekundi.

PRE MEČA

Crno-beli su do pre sedam dana imali veoma lep niz i nisu znali šta je poraz na čak 10 uzastopnih mečeva na svim poljima, a onda je stigao neuspeh na gostovanju Andori 61:60 i onda polaganje oružja u večitom derbiju sa Crvenom zvezdom 71:56.

Ipak, trend u Evrokupu je dobar za momke Željka Obradovića, imaju 3-1 i u vrhu su tabele.

Sa druge strane, Lietkabelis je popravio formu u poslednjih nekoliko mečeva, počinje da se diže u prvenstvu Litvanije, dok na evro sceni imaju 2-2 sa promenljivom formom.

Partizan je veliki favorit u ovom duelu i pobedom bi mogao da se izjednači za Huventudom i Lokomotivom na čelu grupe.