Odbojkašice i odbojkaši Zvezde slavili u Kupu, ubedljive i crno-bele!

U ženskoj konkurenciji crveno-bele ubeljive protiv Kolubare 3:0, drama kod muškaraca, Zvezda slavila protiv Vojvodine u Novom Sadu u pet setova. Odbojkašice Partizana lako izašle na kraj sa Dinamom 3:0

• 1

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su u Novom Sadu ekipu domaće Vojvodine sa 3:2, u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Srbije. Derbi četvrtfinala odigran je u pet setova i čak 136 minuta velike i neizvesne borbe, a crveno-beli su odlučujući peti set dobili rezultatom 23:21.

Revanš meč na programu je u petak.

U ostalim utakmicama Ribnica je u Požarevcu savladala domaćina Mladi radnik, a Spartak u Ljigu ekipu Ðerdapa iz Kladova, a preostao je susret Partizan Vizure i Radničkog iz Kragujevca.

Rezultati prvih mečeva četvrtfinala kupa:

Mladi radnik - Ribnica Kraljevo 0:3 (22:25, 21:25, 24:26)

Spartak Ljig - Ðerdap 3:1 (25:21, 25:20, 20:25, 25:20)

Vojvodina - Crvena zvezda 2:3 (23:25, 25:23, 22:25, 25:22, 21:23)

Četvrtfinale kupa igrale su i odbojkašice, Crvena zvezda, Partizan Vizura, Jedinstvo iz Stare Pazove i obrenovački TENT-a ostvarili su pobede u prvim mečevima. Postignuti su sledeći rezultati:

Dinamo Pančevo - Partizan Vizura 0:3 (14:25, 16:25, 9:25)

Jedinstvo Stara Pazova - Spartak Subotica 3:2 (25:17, 22:25, 25:21, 19:25, 15:12)

TENT Obrenovac - Varadin Vojvodina 3:0 (25:21, 26:24, 25:10)

Kolubara Lazarevac - Crvena zvezda 0:3 (13:25, 14:25, 16:25)

U revanš susretima u četvrtak igraju Spartak - Jedinstvo, a u petak Crvena zvezda - Kolubara, Partizan Vizura - Dinamo i Varadin Vojvodina - TENT.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!