Košarkaši Partizana pregazili Sutjesku!

U poslednjoj proveri pred start sezone u ABA ligi srpski šampion pobedio ubedljivo prvoigaša iz Crne Gore sa 89:54

• 1

Ekipa Duška Vujoševića odigrala je prijateljsku utakmicu sa crnogorskom Sutjeskom, koju su savladali rezultatom 89:54 (17:16, 25:9, 26:15, 21:14).

Ovo je bila poslednja provera pred start ABA lige (4. oktobar) kada Partizan gostuje Solnoku.

Prva deonica je prošla u dosta izjednačenom ritmu, crno-beli su bili i u rezultatskom zaostatku, ali su četvrtinu ipak završili sa pola koša prednosti.

Razliku u kvalitetu su izabranici trenera Vujoševića pokazali u drugom periodu igre, kada su povećanom koncetracijom pre svega u odbrani osigurali i tečniji napad za visokih 42:25 na kraju prvog poluvremena. rezultatom 89:54 i na najbolji mogući način je zaključen pripremni period.

Partizan NIS: Tepić 7, Kuzeloglu 4, Murić 16, Marinković 5, Dalo 4, Milutinov 6, Gagić 8, Bojanić, Andrić 4, Glišić 7, Bezbradica 12, Bogdanović 6, Šalić 10.

Sutjeska: Pavlićević 10, Đurović, Kovač, Vuković, Čvorović, Ilić 12, Vujović, Arsić 14, Vranješ 5, Žižić 10, Bošković, Ljujić 3.