Barsa pobedila: Suarez dao gol, ali će o njegovoj asistenciji pričati cela Evropa! (VIDEO)

Katalonci slavili na gostovanju u Granadi sa 3-1 u 25. kolu Primere i tako prišli na bod zaostatka u odnosu na Real Madrid koji je na prvom mestu

• 1

Fudbaleri Barselone pobedli su Granadu na gostovanju sa 3-1 i tako prišli Real Madridu na bod zaostatka na tabeli Primere.

Golove za Katalonce postigli su Rakitić u 25, Suarez u 48, i Mesi u 70. minutu, dok je jedini gol za domaćina postigao Riko sa 11 metara.

AFERA VEKA: Mesi plaćao fudbalskim zvezdama da igraju za njegov tim i tako prao novac?

Zapaženu ulogu na ovom meču imao je Ivan Rakitić, koji je doveo Barsu u vođstvo kada je iskoristio gužvu u kaznenom prostoru domaćina.

Reprezentativac Hrvatske je bio zaslužan i za drugi pogodak svoje ekipe, kada je sjajno asistirao Luisu Suarezu u na samom početku drugog poluvremena.

Urugvajac je ipak bio zvezda večeri i napravio je potez koj će oduševiti fudbalsku javnost. El Pistolera tokom cele karijere bije glas sebičnog igrača, što je donekle i karakteristično najboljim golgeterima. Međutim, u Barseloni je uspeo i da promeni tu svoju karakteristiku, što je pokazao i u Granadi.

Posle jednog dobrog ubacivanja u prostor iza leđa odbrane, izašao je jedan na jedan sa golmanom domaćina. Predriblao ga je i pred sobom je imao potpuno praznu mrežu, ali je nastavio sa driblinzima, prevario i odbrambenog igrača protivnika, koji se u međuvremenu pojavio, a potom proigrao Lionela Mesija, kome nije bilo teško da pogodi praznu mrežu.