Ljajić sa klupe gledao Mihinu katastrofu u Rimu! (VIDEO)

Samdorija ubedljivo poražena od Rome sa 3:0. Rimska vučica je tako nastavila trku sa Juventusom za titulu, dok je Sampdoriji ovo prvi poraz posle tri utakmice i ostaje joj borba za opstanak u eliti

• 2

Željno se iščekivao susret između Rome i Sampdorije. Povod je bio ponovni susret Siniše Mihajlovića i Adema Ljajića, a zadovoljniji je posle meča bio igrač rimske vučice, jer je njegova ekipa pobedila sa 3:0. Ljajić je ceo meč presedeo na klupi.

Ovom pobedom Roma je nastavila trku sa Juventusom dok je Sampdoriji ovo prvi poraz posle tri utakmice i ostaje joj borba za opstanak u eliti.

Sampa je dobro odolevala ekipi iz Rima sve do pred kraj prvog poluvremena, kada je Matija Destro posle centašuta Miralema Pjanića doveo svoju ekipu u vođstvo. Samo što je počelo drugo poluvreme, bosanski reprezentativac je povećao vođstvo domaće ekipe golom iz slobodnog udarca i još jednom pokazao zašto ga traže svi evropski velikani.

Tačku na ovaj meč stavio je svojim drugim pogotkom Destro, posle sjajnog proigravanja Žervinja u 57. minutu. Treba napomenuti i da je Sampdorija poslednjih deset minuta igrala sa igračem manje, jer je isključen Gastadelo. Popodnevne utakmice su obeležile pobede Juventusa i Napolija, kao i pogodak Dušana Baste.