Vojvodina čekala i dočekala pobedu: Golovi u 82. i 90. minutu slomili Lučance

Dvostruki strelac Damir Kojašević junak "lala"

• 0

Tek nekoliko sttoina gledalaca na "Karađorđu" videlo je novu pobedu Vojvodine u Superligi za ostanak pri samom vrhu tabele u poteri za Crvenom zvezdom.

Osmi trijumf Voše bio je teško izvojevan i došao je tek u samoj završnici u režiji crnogorskog internacionalca Damira Kojaševića čija su dva gola u završnici "slomila" tim Neška Milovanovića u Novom Sadu - 2:0.

Kojašević je golove postigao u 82. i 90. minutu.

Prvo poluvreme je bila klasična uspavanka, sa svega jednom poluprilikom domaćeg tima.

U nastavku su se gosti otvorili i stvorili dve odlične šanse, ali ih je Emil Rockov sprečio da dođu do vođstvo. To je malo trglo crveno-bele koji su preuzeli inicijativu i nakon dve propuštene prilike uspeli u finišu da povedu.

U 82. minutu Kojašević je povukao loptu u sredinu, ušao u šesnaesterac i iskosa sa desne strane neodbranjivo šutirao.

Pobedu je overio u poslednjem minutu susreta, nakon što ga je proigrao Jovanović, posle čega je izašao ispred golmana Rosića, zaobišao ga i postavio konačnih 2:0.

Vojvodina sada ima 25 bodova, a u narednom kolu gostovaće 14. oktobra u Zemunu.