≫

Poništen je gol sezone u Seriji A: Sa pola terena je "ubio pauka", ovo se ne viđa često (VIDEO)

Delirijum na Sardiniji brzo je utihnuo, mada je Kaljari na kraju pobedio Fjorentinu sa 2:1

• 1

Kaljari je ugostio Fjorentinu u meču Serije A, a detalj koji je definitivno obeležio utakmicu je gol Ćigarinija sa pola terena.

Nažalost po domaći tim, isti je poništen jer je u pitanju bio indirektan udarac.

Šteta, jer bi u suprotnom ovo sasvim sigurno bio najjači kandidat za gol sezone u italijanskom fudbalu, zbog zaista nesvakidašnje majstorije fudbalera Kaljarija.

Lopta je nakon dugog leta u paraboli padala i završila u gornjem desnom uglu čuvara mreže Fiorentine koji ni uprkos intrevenciji nije uspeo da je zaustavi.

Spasila ga je sudijska pištaljka, koja gotovo da se i nije čula od buke i slavlja zbog gola.

Inače, Kaljari je malo pre tog momenta poveo 1:0 preko Žoaoa Pedra u 52. minutu, a prednost je duplirao Ćepiteli u 66. Konačan rezultat 2:1 postavio je Kjeza u 88. minutu.

Vredi pomenuti i to da je Nikola MIlenković igrao svih 90 minuta za goste.