Partizan se goleadom oprostio od Evrope: Astani puna mreža u Humskoj, Sadiku ovacije!

Nigerijac dvostruki strelac u pobedi od 4:1

fudbaleri partizana

suma i asano

To bi bilo "to" od Partizana za ovaj put u Evropi.

Crno-beli su se pobedom nad Astanom od 4:1 (3:0), još jednom u Grupi L nad kazahstanskim timom, oprostili od Lige Evrope, usput uneli u klupsku kasu još 570.000 evra kao nagradu za tri boda koja stiže od UEFA.

Hladno, ali prijatno veče u Humskoj golovima su garnirali Sejduba Suma, Takuma Asano i Umar Sadik, koji je dva puta pogađao mrežu vrlo uposlenog večeras golmana gostiju Erića.

Počasni pogodak za goste dao je Rotariju.

Kada se sve sabere i oduzme, Partizan je ostavio dobar utisak u Ligi Evrope, prepoznali su to na kraju navijači i nagradili igrače aplauzom. Tu je, naravno, i dalje žal za propuštenom šansom iz Haga, dok se za ostalo nema šta zameriti učenicima Sava Miloševića koji su se u poslednjem evropskom mečeu za ovu sezonu potrudili da oraspolože svoje navijače.

sadik

Tošić, Sadik i Suma čestitaju jedan drugom foto: MN Press

Crno-beli su meč lišili rezultatske neizvesnosti za 25 minuta! Bio je to period furiozne i nadahnute igre crno-belih, koji su napadali u talasima, a Suma, Sadik i Asano nokautirali Astanu.

Pogledajte prvi gol u režiji Sume, već u 4. minutu, i trk Ganijca ka Savi Miloševiću kome je skočio u zagrljaj u danu kada je potpisao novi ugovor sa crno-belima.

Sadik je duplirao prednost u 22. minutu, bio je to njegov treći gol u dva meča sa Astanom.

Asano je razgalio Grobare tri minuta kasnije, bio je to neodbranjiv udarac za Erića kome nije pomogla ni parada.

Drugo poluvreme proteklo je u daleko pasivnijoj igri domaćeg tima, "čekalici" na kontre i odvažnijem nastupu Astane, koja je tražila gol ne bi li izbegla debakl. Valja u tom smislu pomenuti i učinak Vladimira Stojkovića, koji je ostao nesavladan do izlaska iz igre zbog povrede. Imao je golman Partizana dve-tri ključne intervencije u prvom poluvremenu, spasio svoj tim u tim situacijama kad su mnogi videli loštu u mreži...

Petnaestak minuta pre kraja se povredio prilikom rutinske intervencije, pa je Kljajić stao na gol.

navijači partizana

Sadik je pobrao svu slavu sa utakmice, uvukao se Nigerijac "pood kožu" Partizanovim navijačima uprkos brojnim promašajima tokom sezone, a svoj "opus" protiv Astane zaokružio je još jednim golom, za ovacije u Humskoj!

Gosti nisu bili dorastao rival srpskom timu u četvrtak uveče, delovalo je da će kući otići "sa nulom", no Rotariju je uz mnogo sreće matirao Kljajića - lobom uz odbitak lopte od nogu Pavlovića.

Partizan - Astana 4:1

(Suma 4, Sadik 22, 77, Asano 25 - Rotariju 79)

Partizan: Stojković (od 70. Kljajić) – Lutovac, Ostojić, S. Pavlović, Urošević – Zdjelar, Šćekić – Tošić, Suma (od 64. L. Pavlović), Asano – Sadik (od 83. Stevanović).

Astana: Erić – Rukavina, Postnjikov, Logvinenko, Šomko – Rotariju, Majevski, Sigurjonson (od 85. Žanga), Bejsebekov – Kižničenko, Murtazajev (od 47. Pertsuk).

strahinja pavlovic

Strahinja Pavlović dominira u skoku pred golom Astane, golman Erić čeka ishod duela Foto: MN Press