≫

Ederson naređao odbrane, Sterling jednim potezom rešio meč s Arsenalom

Fudbaleri Mančester Sitija pobedili su Arsenal sa 1:0 u meču petog kola Premijer lige

• 0
Britain Soccer Premier League Foto: Tanjug/AP

Siti je jedini pogodak postigao u 23. minutu kada se Rahim Sterling najbolje snašao u kaznenom prostoru Tobdžija.

Tim Mikela Artete propustio je priliku da preko Bukaja Sake, Davida Luiza i Nikolasa Pepea postigne bar jedan pogodak u meču u kom je Arteta igrao protiv svog trenerskog "učitelja" Pepa Gvardiole.

Ederson je igračima Arsenala tokom prvog poluvremena odbranio tri dobra šuta, u nastavku su iz prekida bili neprecizni Luiz i Pepe. Siti je do pogotka stigao nakon što je Bernd Leno odbranio udarac Fila Fodena, posle kog je Sterling iskoristio lošu odbranu igrača Arsenala da šutne i pogodi metu.

Gvardiola stoga nije ispustio ni bod u prethodne četiri godine na Etihadu, otkako je nasledio Manuela Pelegrinija na klupi.

S druge strane, Arsenal je nastavio očajan niz rezultata protiv ekipa iz društva šest najboljih u Engleskoj.