ONI SU S DRUGE PLANETE: Barsa srušila Realov rekord na Mesijevom 500. meču za klub (VIDEO)

Katalonci su definitivno dokazali dominaciju u 2015. godini * Atletiko i Sevilja dobili, Bilbao takođe

• 4

Rekord Reala iz Madrida nije dugo trajao - samo godinu dana. A srušila ga je Barselona, najveći rival ''kraljevskog kluba.''

Rekord bo broju postignutih golova u kalendarskoj godinu. Madriđani su 2014. postigli 178, dok je Barsa u 46. minutu meča protiv Betisa povela sa 3:0 i stigla do 179. gola.

Hajko Vesterman je na čudan način postigao autogol u 29. minutu, Lionel Mesi je tresao mrežu četiri minuta kasnije, a pomenuti Suarez je iskoristio asistenciju Busketsa i drugih 45 minuta otvorio rekordom. Konačan rezultat (4:0) postavio je u 83. minutu.

Zanimljivo, ovo je bio 500. meč Mesija u dresu Barselone, a u 100, 200, 3000 i 400. nije tresao mrežu. Sada mu se posrećilo, ali vredi pomenuti da ga golman Betisa umalo nije ubio udarcem laktom u glavu.

Atletiko se dugo muči protiv Rajo Valjekana, a do tri boda su stigli zahvaljujući golovima u 88. i 90. minutu. Najpre je Korea pogodio kada je bilo najpotrebnije, da bi Grizman postavio konačan rezultat.

Sevilji je bilo dovoljno jedno poluvreme da završi posao protiv Espanjola. Imobile je pogodio 16, a Banega u 41. minutu. Možda je ovo i poslednji gol Banege za Sevilju pošto je na radaru Siniše Mihajlovića i Milana.