≫

Ožegović iznudio penal, promašio ga, pa dao gol! Bivši napadač Partizana obeležio veliku pobedu Arsenala protiv Spartaka (VIDEO)

Sjajan dan za ofanzivca i njegov klub

• 1

Fudbaleri Arsenala iz Tule upisali su veliku pobedu u gostima kod Spartaka u Moskvi kojoj je "kumovao" i bivši napadač Partizana Ognjen Ožegović.

Arsenal je u okviru 11. kola Premiejr lige pobedio rezultatom 3:2, uz gol Ožegovića za 1:1 u prvom poluvremenu.

Bivši fudbaler crno-belih iznudio je u 35. minutu penal, isti je i izveo, golman Spartaka pročitao je njegovu nameru, ali ne i da reaguje na Ožegovićev drugi pokušaj nakon promašaja.

Ze Luis je, strelac vodećeg gola za Moskovljane, vratio je prednost domaćem timu u nadoknadi prvog polvremena, i delovalo je da domaći tim neće imati previše problema da trijumfalno završi meč.

Ipak, gostima se isplatila ofanzivna i otresita igra u drugom poluvremenu, još dva puta su kaznili odbranu Spartaka preko Lesovoja (48) i Mirzova (65), preokrenuli i sačuvali tri boda.

Ožegoviću je to bio drugi gol od prelaska u klub iz Partizana zimus.

Na tabeli, Arsenal je deveti sa 13 bodova, a Spartak šesti sa 18.